Strefa Kierowcy

Fakty o LPG

 • Traveling family driving in the Convertible car.do 50% oszczędności w stosunku do korzystania z benzyny;
 • o 80% mniejsza emisja zanieczyszczeń;
 • zwiększony zasięg samochodu (dwa zbiorniki: benzyna + LPG)
 • ochrona silnika (wysoka kaloryczność, autogaz nie zmywa filtra olejowego z gładzi silnika)
 • dłuższa żywotność silnika (w komorze spalania nie tworzą się nagary)
 • cichsza praca silnika
 • wysoki poziom bezpieczeństwa (instalacje testowane i homologowane)
 • wlew gazu przy wlewie benzyny (wlew gazu nie szpeci elementów karoserii)
 • stale rosnąca ilość stacji gazowych w naszym kraju jak i w Europie (dziś nie ma żadnego problemu z tankowaniem LPG za granicą)
 • zwrot kosztów inwestycji przeciętnie po 15.000 – 20.000 km

Jazda na LPG umożliwia obniżenie kosztów eksploatacji.Posiadanie instalacji LPG w aucie przyczynia się do dbałości o środowisko, ponieważ samochód napędzany LPG produkuje znacznie mniej zanieczyszczeń.

Mity o LPG

 1. Gaz jest niebezpieczny.Wykonanie instalacji w odpowiedni sposób w profesjonalnym zakładzie niweluje takie niebezpieczeństwo. Co więcej, każda część wchodząca w skład systemu, jest po
  ddawana surowym testom. Musi spełniać w 100% wymogi bezpieczeństwa. Co więcej, wybuch zbiornika gazowego jest o wiele mniej prawdopodobny niż wybuch zbiornika benzynowego. Oferowane przez nas zbiorniki wyposażone są w odpowiedni zawór, który w przypadku pojawienia się ognia w samochodzie, umożliwia bezpieczne odcięcie gazu. Nawet w przypadku zderzenia z innym samochodem nie występuje ryzyko wybuchu. Często pojawia się również obawa przed
  nieszczelnością instalacji. To również jest sprawdzane i poddawane surowym ocenom, tak aby na żadnym etapie systemu nie wystąpiła nieszczelność.
 2. Gdzie to wszystko zmieścić ?
  Nasze systemy posiadają zbiorniki, które umiejscowione są na miejscu koła zapasowego, dlatego też przestrzeń bagażnika pozostaje w dalszym ciągu do naszej
  dyspozycji. Wlew gazu znajduje się obok wlewu paliwa, pod pokrywą. Części, które znajdują się pod maską, przy silniku, również wkomponowane są w taki sposób, by tworzyły z silnikiem jedną całość.
 3. To skomplikowane…
  Obsługa instalacji jest dziecinnie prosta. Wystarczy, jeżeli w zbiorniku jest gaz, uruchomić silnik. Poza tym, nasza instalacja DLM nie potrzebuje w ogóle benzyny do startu!!! A jeżeli z jakiegokolwiek powodu będziemy chcieli skorzystać z benzyny, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk znajdujący się w zasięgu naszej dłoni.
 4. Mój samochód stracił na mocy.
  Paliwo LPG przez wielu ludzi postrzegane jest jako źródło energii, które obniża osiągi silnika. Jednakże nasze instalacje, montowane w takich autach, jak 600-konny Ford Mustang lub Porsche Panamera są dowodem dokładnie temu przeczącym. Prawidłowo zamontowana instalacja, dopasowana indywidualnie do silnika oraz odpowiednio skonfigurowana nie przyczyni się w jakikolwiek do spadku mocy naszego auta.
 5. Diesel nie może jeździć na LPG.
  W Prinsie oczywiście może. Mamy system, który doskonale współpracuje z silnikami diesla.

8b