O Nas

Prins_Logo

Od czerwca 2014 r. na polskim rynku pojawiła się firma Prins Autogaz Sp. z o.o. z siedzibą w Kobylnicy k. Słupska. Jesteśmy jedynym, oficjalnym przedstawicielem holenderskiego Prins Autogassystemen B.V.

W swojej działalności nastawiamy się na zadowolenie klientów poprzez wyposażenie ich aut w najwyższej jakości systemy LPG.

Cechuje nas profesjonalizm, innowacyjność i elastyczność.

 

Prins Autogassystemen B.V., wchodzący w skład Westport Company , od przeszło 25 lat jest światowym leaderem w rozwoju alternatywnych systemów paliwowych. Zarówno u producentów, importerów jak i w warsztatach zajmujących się montażem instalacji gazowych w samochodach, Prins znany i ceniony jest za jakość: ekonomiczne oraz innowacyjne rozwiązania dla całej gamy dostępnych obecnie na rynku silników.

Prins jako pierwszy na świecie zyskał certyfikat R115 na swoją instalację LPG z bezpośrednim wtryskiem, tzw. Direct LiquiMax-2.0. Wprowadzenie systemu wtrysku bezpośredniego w pojazdach z silnikiem benzynowym oznaczało konieczność nowych rozwiązań. Prins wykorzystał swą technologię, by klient nadal mógł czerpać korzyści płynące z niższej ceny gazu oraz mniejszej emisji spalin. Direct LiquidMax spełnia bez problemu wymagania normy EURO5 (jak również przyszłej: EURO 6) o dopuszczalnej wartości emisji. Prins opracował system Direct LiquidMax w taki sposób, by nie straciły przez to ani komfort jazdy ani moc pojazdu, jak również by można było odpalić auto bezpośrednio na gazie.

Dzięki systemowi Dieselblend możliwe jest przerobienie silnika diesla w samochodach ciężarowych na silnik dwupaliwowy, poprzez zastąpienie pewnej ilości diesla paliwem LPG, CNG lub też biogazem. System diesel blend instalowany obok oryginalnego systemu sterowania silnika nadaje się w zasadzie do wszystkich rodzajów silnika diesla (od EURO 3). System ten porozumiewa się jedynie z komputerem poprzez CAN-bus, by zapewnić w ten sposób w pełni kontrolowany przez komputer wtrysk dpowiedniej ilości gazu, w zależności od specyficznych właściwości silnika diesla. Specjalistyczny software diagnostyczny jest czymś wyjątkowym na rynku. Umożliwa optymalne nastawienie systemu diesel blend dla osiągniecia jak najlepszych wartości mocy i zmniejszenia emisji. Dla LPG, CNG, LNG i biogazu dostępne są różne typy zbiorników.

Wspólnie z japońskim partnerem Keithin Corporation, jednym z wiodących na rynku producentów systemów paliwowych, udało się Prinsowi stworzyć wysoko wyspecjalizowany system wtrysku sekwencyjnego (VSI system) dla gazu płynnego (Liquid Petroleum Gas, LPG) oraz gazu ziemnego (Compressed Natural Gas, CNG).

Prins, chcąc zagwarantować funkjonowanie swoich systemów i komponentów zgodnie z najnowszymi osiągnięciami w branży motoryzacyjnej, ściśle współpracuje ze swoimi klientami na całym świecie. Może przez na bieżąco oferować rozwiązania na najwyższym poziomie dla systemów jedno- i dwupaliwowych.

Prins Autogassystemen B.V. posiada certyfikat NEN-EN-ISO-9001:2008. Wszystkie komponenty są w firmie testowane i odpowiadają dyrektywom EU-R67-01/R110/R115, CSA i EPA. Dane o produkcie opierają się na szczegółowo sprawdzonych testach.

Prins jest światowym dostawcą alternatywnych systemów paliwowych i komponentów dla samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, dla silników przemysłowych i morskich do ponad 50 krajów. Dzięki rozwiniętej sieci specjalistów można po zakupie towaru liczyć na ich fachową pomoc.

Misją firmy Prins i celem długotrwałym jest stworzenie systemu, który zmniejszy poziom zanieczyszczeń z silników spalinowch prawie do zera.
Żeby osiągnąć ten cel, Prins stworzył 3 główne wartości, na których się koncentruje. Jest to: Jakość, innowacyjność oraz dbałość o klienta.
Bart P.J. van Aerle , Prins Autogassystemen BV
Bart P.J. van Aerle